EAT THAT FROG 

I work with Brian Tracy´s thought which says we should "eat that frog" (hardest tasks of the day) in the morning, so our productivity and mood goes better.
/
Snažím se pracovat s myšlenkou Briana Tracy, která říká SNĚZ TU ŽÁBU, v tom významu, že každé ráno bychom měli vyřešit nejtěžší úkol, který nás ten den čeká a neodkládat ho. Zlepší se tím naše produktivita a pocit z odvedené práce.
2018

Another projects

OUR NAMES
Corporate identity for digital agency Our names, focusing on communication strategy for social network as well as direct marketing . / Jednotný vizuální styl pro strategickou marketigovou agenturu Our names.
2019
LAURY DORTY
Redesign for small cake-factory. / Redesign loga pro malé cukrářství.
2016
MAP
I used my unknowledgement of the city Usti nad Labem to create its map just based on how I feel there and what I exactly know about it. / Svoji neznalost města Ústí nad Labem jsem využila pro vytvoření mapy, založené pouze na základě mé osobní zkušenosti.
2017
NO MORE PLASTIC BAG
Tote bag design for a competition of the Environment Ministry. / Účast v soutěži pro Ministerstvo životního prostředí na potisk látkové tašky.
2017
DOTU
UX for web application for managing theater activities. / Grafické řešená webové aplikace Dotu pro správu divadel.
2019
Babiččin statek
Corporate identity for small family company which provides visitors activities how spend days with kids outdoors. / Vizuální styl pro malou rodinnou společnost,
2018
Hello from czech!
Postcards represent Czech republic with its specialities and inventions which no one else have. / Pohlednice byly vytvořeny jako prezentace České republiky s jejími některými významnými i méně významnými odlišnostmi a vynálezy.
2018
24 HOURS
Result of my 24hours research based on how much brands and adverts we have to accept during one ordinary day. / Uvědomujeme si, jaké obrovské množství reklam a značek nás obklopuje a které jsme nuceni chce nechtě během jednoho dne vnímat?
2015
UUUSTIII
Visual identity for Usti nad Labem city. / Vizuální identita města Ústí n. Labem
2017
ZBYTKOLÁDA
Label design for preserved products. 100% of these food was made using only fruits and vegetable that were not sold by the end of their retail day. / Etiketa pro vícedruhovou zavařeninu vyrobenou ze 100% zbytků neprodané zeleniny a ovoce během jednoho dne.
2017
Back to Top